devops це

Маючи прикладні знання, ви зможете забезпечувати стабільність проєктів за будь-яких умов. А це вже гарна основа для успішного старту в ролі DevOps Engineer. Головна мета впровадження будь-яких програмних продуктів – це забезпечення компанії другого дихання та можливостей подальшого зростання.

DevOps та життєвий цикл додатків

  • Відповідно, це спрощує перехід із системного адміністрування чи навіть з іншої професії у DevOps.
  • Власне, це означає повну англійську назву методології – Development & Operations.
  • Робота передбачає знання багатьох технологій та інструментів, тому без попередньої підготовки потрапити у сферу майже не можливо.
  • Резюмуючи, робиш більше-більше отримуєш, дуже проста істина.

По курсах мені найбільше подобаються курси підготовки до AWS сертифікації від Adrian Cantril. Він дуже просто пояснює багато базових речей, тому я вважаю, що той, хто подивився його курси для себе і пройшов декілька https://wizardsdev.com/ сертифікацій по Амазону, вже матиме доволі непогані початкові знання. Кожну описує «типовий представник» — досвідчений фахівець і просто авторитетний колега, та сама людина, яка знає всі таємні куточки своєї професії.

  • DevOps повинен володіти навичками спілкування та співпраці з командами розробки, тестування та операцій.
  • В результаті ваша компанія може і досягне конкурентних переваг у вашій галузі.
  • Успіх компанії залежить від її здатності впроваджувати інновації швидше, ніж її конкуренти.
  • Включення машинного навчання в життєвий цикл розгортання допомагає компаніям зрозуміти такі проблеми, як тупики або проблеми з ємністю.
  • Такі програми потребують суворого контролю доступу до виробничого середовища, детальної політики управління змінами та політики контролю доступу до центрів обробки даних.

Програмне забезпечення моніторингу продуктивності програми (APM)

devops це

Це CI/CD системи, які допомагають в роботі з безперервною інтеграцією нового коду та безперервною доставкою нової версії продукту користувачам. Основні інструменти DevOps включають Docker для контейнеризації, Jenkins для автоматизації процесів, Ansible для управління конфігураціями та Kubernetes для оркестрації контейнерів. Як я згадував раніше, DevOps складається з різних аспектів — таких собі точок відповідальності, з якими ви або працювали, або ще будете працювати.

  • Руйнуючи бар’єри між різними командами, DevOps заохочує спільну відповідальність і колективну власність за доставку програмного забезпечення.
  • І, мабуть, на різних рівнях, від інтерна до техліда будуть дуже різні вимоги.
  • Потім DevOps підвищує рентабельність, зменшуючи при цьому як прямі, так і непрямі витрати.
  • Мабуть, непогано було б мати знання про клауд, докер та кубернетес, розуміти, що то за графіки на моніторингу, та читати логи.
  • На виході отримуємо своєрідний «конвеєр» — у професії він називається CI/CD Pipeline.

Ролі, обов’язки та навички інженера DevOps

devops це

Важливо розуміти, які завдання є найбільш терміновими, а що  можна відкласти. Це особливо важливо у критичних ситуаціях, коли потрібно реагувати швидко. Хоч ці інженери і взаємодіють з різними командами, при цьому їм варто бути готовими самостійно ухвалювати рішення, проявляти лідерські риси та просувати ідеї. «DevOps-інженеру потрібні фундаментальні знання в ІТ, особливо в інфраструктурній частині. Операційні системи (з акцентом на Linux), мережа, віртуалізація, Web, сховища, бази даних. Найбільш популярні мови програмування для DevOps-завдань — Python і Go».

Навіщо потрібен DevOps?

devops це

Зацікавлені сторони та комунікаційний ланцюг типовий ІТ-процес. Розвивати софт скіли для DevOps-інженера не менш важливо, чим вивчати професійні технології. Тому слід впроваджувати систему поступово, пояснюючи її суть та принципи співробітникам. Суть всієї системи можна описати в термінах «Три шляхи», кожен з яких описує філософський напрямок, практики та технології. Важливий момент-спочатку зусилля, досягнення і результат, потім — гроші. Саме об’єднання зусиль спеціалістів обох напрямків і дало життя новій спеціальності, яка знаходиться на стику двох ІТ-стихій – DevOps Engineer.

  • Часто в роботі потрібні знання обслуговування систем, налаштування та підтримки мереж, комп’ютерів, серверів, телефонії та інших пристроїв.
  • ДевОпс — це не професія, тому спеціальні уміння від розробника не потрібні.
  • І ось на виході виходить, що, переслідуючи ці цілі, ми не можемо поставити це в обов’язки якогось конкретного спеціаліста, оскільки це зона відповідальності всіх команд загалом.

Принципи DevOps

➕ Під час роботи DevOps-інженером ти стикаєшся з великою кількістю різноманітних завдань, які часто не схожі одне devops це на одне. Завдяки цьому ця професія і після багатьох років залишається цікавою. Однак із проникненням IoT зростає попит на DevOps через спільну залежність обладнання та вбудованого програмного забезпечення, що працює на ньому. Тестування допомагає розробникам економити зусилля та час, які зазвичай втрачаються при ручному тестуванні.